Wina z Granady – Caldara

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Bodega Caldara Policar

Bodega Caldara to skromna rodzinna winnica. Rozpoczęła swoją produkcję w roku 2002 i od tego czasu koncentruje swoje wysiłki na uzyskaniu win o najwyższej jakości.

Znajduje się w gminie Polícar, leżącej na płaskowyżu, która osiąga 1200 metrów wysokości nad poziomem morza. Winnica znajduje się około 15 kilometrów od szczytu Veleta (3396 mnpm). Granice winnicy wyznaczają dwie rzeki Alhama i Fardes.

 

Skład:

Tempranillo: 70%
Xirat: 20%
Merlot: 10%

Opracowanie:

Fermentacja w zbiornikach ze stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze winogron z naszych własnych winnic. Fermentacja manolaktyczna odbywa się w zbiornikach ze stali nierdzewnej, następnie wino dojrzewa w beczkach z amerykańskiego dębu przez dwanaście miesięcy, w którym to czasie uzyskuje charakterystyczną, aromatyczną i owocową równowagę, pozostawiając trwały posmak.
 

Nota degustacyjna:

Jasny bordowy kolor z fioletowym wykończeniem. Jest to wino leżakowane “Crianza”, o intensywnym zapachu, w którym wyróżniają się czerwone owoce, będąc bardzo dobrze zintegrowane z aromatem beczek amerykańskiego dębu. W ustach jest to pełne, okrągłe, zrównoważone wino o owocowym posmaku. Idealny towarzysz do czerwonego mięsa, szynki Jamon i pieczeni.

Coś więcej?

Valdeorras – zakurzone wina z doliny złota

Valdeorras – „dolina złota” , niewielka denominacja położona w Galicji, która jest jednym z najbardziej tętniących życiem regionów winiarskich w całej Hiszpanii,

Wina organiczne w Hiszpanii

Produkcja i konsumpcja wina ekologicznego gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Według analizy rynku napojów IWSR ponad 20 miliardów butelek wina ekologicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *