Krokiety z serem pleśniowym

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Krokiety z serem pleśniowym
Przygotowanie

Krokiety z serem pleśniowym

Rozgrzej masło w rondlu na średnim ogniu. Dodaj cebulę i podsmaż (około 5 minut). Dodaj mąkę i dobrze wymieszaj przez 5 minut, aby upewnić się, że mąka jest odpowiednio ugotowana. Wlewaj mleko cały czas mieszając, aż sos zgęstnieje.

Dodaj niebieski ser Valdeón, dobrze wymieszaj i gotuj przez kolejne 2 minuty. Umieść tę mieszaninę w plastikowym pojemniku, przykryj i pozwól jej całkowicie ostygnąć.

Aby zrobić krokiety, weź łyżkę grubego beszamelu i uformuj go w mały cylinder. Powtarzaj, aż skończysz z całą pastą beszamelową. Krokiety posyp mąką, zanurz je w jajku i na końcu w bułce tartej, ostrożnie dociskając dookoła, aby krokiety uzyskały dobrą równomierną powłokę.

Rozgrzej oliwę z oliwek na małej patelni i smaż krokiety w małych partiach, aż będą złote. Umieść je na talerzu z papierem kuchennym, aby wchłonąć nadmiar oleju. Podawaj je na gorąco.

Czas


40 minut plus czas chłodzenia.

Składniki

60 g masła
15 g małej cebuli, drobno posiekanej
90 g zwykłej mąki
425 ml pełnego mleka
90 g ChNP Ser Valdeón, pokruszony
mąka do powlekania
1 jajko
bułka tarta do powlekania
Hiszpańska oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Parowanie z winem

Ten doskonały niebieski ser z León doskonale komponuje się ze strukturalnymi i mocnymi czerwonymi winami DO Ribera del Duero. Poszukaj Crianza lub Reserva, aby uzupełnić intensywne smaki.

Coś więcej?

Smażenie na oliwie z oliwek – czy można?

Niedawno zasugerowano, że używanie olejów roślinnych do smażenia potraw może być szkodliwe dla zdrowia z powodu produkcji toksycznych chemikaliów zwanych aldehydami.Aldehydy to

Valdeorras – zakurzone wina z doliny złota

Valdeorras – „dolina złota” , niewielka denominacja położona w Galicji, która jest jednym z najbardziej tętniących życiem regionów winiarskich w całej Hiszpanii.

Wina organiczne w Hiszpanii

Produkcja i konsumpcja wina ekologicznego gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Według analizy rynku napojów IWSR ponad 20 miliardów butelek wina ekologicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera!

Otrzymaj kupon o wartości 20 pln na swoje pierwsze zakupy!