Wina Różowe

Rosé – lub rasado- ma w Hiszpanii długą i ciekawą historię. Produkuje się wiele różnych stylów, od łatwych do spożycia owocowych win, które są doskonałe do schłodzenia się w upalny dzień, po poważne wina do łączenia z jedzeniem, a nawet leżakowane w dębowych beczkach!

W niektórych regionach ciemno różowe wina są często nazywane „bordowymi”. Tradycyjnie były to wina różowe z czerwonych i białych winogron z fermentacją zachodzącą w częściowym kontakcie ze skórkami, tj. krótka metoda maceracji. Obecnie jedynym prawnie uznanym terminem jest „Rosado” i w większości regionów można je wytwarzać metodą krótkiej maceracji lub metodą bezpośredniego tłoczenia – gdy czerwone winogrona są tłoczone w celu uzyskania bardzo słabego koloru i fermentowane bez skórki.

Jakość i różnorodność hiszpańskich win różowych znacznie się poprawiła w ostatnich latach. W Lora Gourmet uważamy, że wina różowe mogą być tak samo interesujące, jak wina czerwone lub białe. Dlatego w sklepie internetowym znajdziesz duży wybór hiszpańskich win różowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zapisz się do naszego newslettera!

Otrzymaj kupon o wartości 20 pln na swoje pierwsze zakupy!